Fassaadimaterjal, mis ei vaja hooldust iga 5, 10 ega ka 15 aasta möödudes

Kiudtsement voodrilaud

Pikaealine

Niiskuskindel

Kahjurikindel

Kiire paigaldus

Mittesüttiv

Puitu imiteeriv

Millest koosneb kiudtsement voodrilaud?

Kiudtsement voodrilaud on mitmekomponentne materjal, mida kasutatakse erinevas vormis fassaadide ehitamisel. Nagu nimest järeldada võib, on tsement selle peamine koostisosa. Kaheks- ja üheksakümnendatel kasutati tsemendi tugevdamiseks peamiselt asbesti. Tänapäeval on asbesti sisaldavate toodete müük keelatud suurem osa Euroopa riikides, sealhulgas ka Eestis, kus keeld kehtib juba alates aastast 2001. Materjalile omase tugevuse ja sitkuse säilitamiseks on kaasaegses eterniit laineplaadis asbest asendatud tselluloosiga.

Lisaks segatakse juurde liiva, vett ning tootja valikust sõltuvalt ka muid aineid, mis annavad materjalile spetsiifilisi omadusi. Kõigi nimetatud koostisosade kokkusegamisel valmibki kiudtsement, mis on erakordselt tugev ja vastupidav materjal. 

Hardie Plank või VL Plank voodrilauad?

Voodrilauad.ee valikust leiab 2 erineva profiili, kuid sama tootja voodrilauad, Hardie Plank ja Hardie VL Plank. Mõlema toote kasulikuks elueaks loetakse 50 aastat ja peamise erinevuse leiab visuaalselt poolelt. Hardie Plank on sirgete servadega ning paigaldatakse ülekattega. Hardie VL Plank on poolpunn tüüpi voodrilaud ehk fassaadiplaadid ühenduvad omavahel sulundiga ning kahe voodrilaua vahele jääb rõhtjoon.

Hardie Plank Hardie VL Plank
Garantii 15 aastat 15 aastat
Kasulik eluiga 50 aastat 50 aastat
Kinnitustüüp Naelkinnitus Naelkinnitus
Värvivalik 21 värvitooni 8 värvitooni
Paigaldusviis Ülekattega Poolpunn
Paigaldussuund Vertikaalselt ja horisontaalselt Vertikaalselt ja horisontaalselt
Pikkus 3600 mm 3600 mm
Laius 180 mm 214 mm
Paksus 8 mm 11 mm
Ruutmeetri hind alates 50.58 EUR/m² (käibemaksuta) 29.75 EUR/m² (käibemaksuta)

Õigesti valitud ja paigaldatud voodrilauad võivad kaitsta ning kaunistada hoonet samaaegselt mitmekümneid aastaid. Vastupidiselt madalama hinna ja kvaliteediga puitvooder võib juba mõne aastaga hakata seinas mädanema.

Voodrilauad igat tüüpi projektidele

James Hardie kiudtsement voodrilauad on välimuselt äravahetamiseni sarnased mõne teise kiudtsement voodrilauaga, kuid lähemal vaatlusel leiab mõned olulised erinevused. Hardie Plank ja VL plank on alternatiividest õhemad ning kaalu poolest kergemad. See tähendab, et neid saab edukalt kasutada ka renoveerimisprojektides, kus aluskontsuktsioon ei vaja uuendamist. Hardie Plank ja Hardie VL Plank kinnitatakse alusroovile naeltega ning paigaldusel ei ole vaja kasutada spetsiaalseid kinnitusklambreid. Lisaks tagab James Hardie oma toodetele Euroopas 15 aastase garantii.

Uuseramu

Renoveeritav eramu

Kortermaja

Korduma kippuvad küsimused

Kiudtsement voodrilaud on pikaealine fassaadimaterjal, mis imiteerib välimuselt puitu, kuid ei vaja pärast paigaldust järjepidevat hooldust. 

Kiudtsement on oma omaduselt erakordselt vastupidav materjal. See on muuseas erinevatele kahjuritele läbimatu, mittesüttiv, töödeldav tavapäraste tööriistadega ning äärmiselt vastupidav meie kliimavöötmes valitsevale ilmale. Hardie kiudtsement voodrilauad ei vaja välimuse säilitamiseks järjepidevat ülevärvimist.

James Hardie voodrilaudadega saad täiendava meelerahu koos 15-aastase täieliku materjali garantiiga kõikidele ColourPlus™ tehnoloogial põhinevatele toodetele. Ei mingit kõverdumist, pragunemist ega koorumist.

Kiudtsemendist voodrilauad on tuntud oma madala hooldusvajaduse poolest, mis muudab need ka erakordselt mugavaks ja kulutõhusaks valikuks. Kui hoone asub metsa, suure veekogu või kruusatee ääres, siis pikemal põuaperioodil võib aeg-ajalt olla vajalik fassaadi pesu.

Investeerimine kiudtsementi võib tähendada suuremat rahalist väljaminekut projekti alguses, kuid selle vastupidavus ja madalad hoolduskulud muudavad selle sageli majanduslikult mõttekamaks valikuks pikemas plaanis. Puit aga nõuab pidevat hooldust, mis võib aja jooksul osutuda küllaltki kulukaks ning aeganõudvaks.

James Hardie pakub hoone sõlmede viimistlemiseks kahte erinevat võimalust, milleks üks on alumiiniumprofiilid ja teine kiudtsement piirdeliistud. Kolmanda variandina on võimalik kohalikul plekksepal lasta väänata hoonele nurgaplekid.

Küsi pakkumist


Ostukorv