Cedral ja Hardie kiudtsement voodrilauad

Sisukord

Cedral või Hardie voodrilauad, milline valida?

CEDRAL ja James Hardie on mõlemad rahvusvaheliselt tuntud tootjad, kes pakuvad kiudtsementmaterjalist voodrilaudu. Mõlemad brändid pakuvad tooteid, mis on mõeldud ilmastikukindlaks ja pikaajaliseks kasutuseks erinevates kliimatingimustes, sealhulgas ka Eesti kohati niiskes ja külmas kliimas. Käesolevas artiklis toome välja mõlema kaubamärgi voodrilaudade peamised omaduse, plussid ja miinused.

CEDRAL kiudtsement voodrilauad

CEDRAL on Eestis üsna tuntud kaubamärk ning kuulub rahvusvahelisse ettevõttesse Etex. Tegemist on Belgia päritolu globaalse ettevõttega, mis pakub laia valikut ehitusmaterjale ja -lahendusi, sealhulgas kiudtsement voodrilaudu. CEDRAL puhul on valikus kaks välisvoodri profiili, millest üks on tuntud nime all Click ja teine Lap või Classic.

CEDRAL Click

CEDRAL Clicki puhul on tegemist poolpunn ehk soone ja sulundiga välisvoodriga, mis sarnaneb välimuselt Hardie® VL Plank voodrilaudadega, kuid kinnitatakse aluskonstruktsioonile spetsiaalsete klambrite ja kruvide abil. Cedral Click voodrilaua pikkus on 3600 mm, laius 186 mm ning paksus 12 mm. Materjal on saadaval sileda või puitu imiteeriva pealispinnaga ning valikus on 21 erinevat värvitooni. 

CEDRAL Lap (Classic)

CEDRAL Lapi puhul on tegemist tavalise sirgete servadega välisvoodriga, mis sarnaneb välimuselt Hardie® Plank voodrilaudadega, kuid kinnitatakse aluskonstruktsioonile spetsiaalsete kruvide abil. Cedral Lap ehk Classic voodrilaua pikkus on 3600 mm, laius 190 mm ning paksus 10 mm. Materjal on saadaval ainult puitu imiteeriva pealispinnaga, kuid valikus on samuti 21 erinevat värvitooni. 

James Hardie kiudtsement voodrilauad​

James Hardie on Eestis vähem tuntud, kuid rahvusvaheliselt juhtiv kiudtsement ehitusmaterjale tootev kaubamärk. Tegemist on algselt Austraalia päritolu ettevõttega, mis on tänaseks tugevalt laienenud Ameerika Ühendrüükidesse ning Põhja- ja Kesk Euroopasse. Hardie puhul on valikus samuti kaks välisvoodri profiili, millest üks on tuntud nime all VL Plank ja teine lihtsalt Plank.

Hardie VL Plank

Hardie VL Plank​ puhul on tegemist poolpunn ehk soone ja sulundiga välisvoodriga, mis sarnaneb välimuselt CEDRAL Click voodrilaudadega, kuid kinnitatakse aluskonstruktsioonile hoopis naelte abil. Hardie VL Plank voodrilaua pikkus on 3600 mm, laius 214 mm ning paksus 11 mm. Materjal on saadaval ainult puitu imiteeriva pealispinnaga ning valikus on 8 erinevat värvitooni. 

Hardie Plank​

Hardie Plank puhul on tegemist tavalise sirgete servadega välisvoodriga, mis sarnaneb välimuselt CEDRAL Lap voodrilaudadega, kuid kinnitatakse aluskonstruktsioonile naelte abil. Hardie Plank voodrilaua pikkus on 3600 mm, laius 180 mm ning paksus 8 mm. Materjal on saadaval sileda või puitu imiteeriva pealispinnaga ning valikus on 21 erinevat värvitooni. 

Cedral Click ja Hardie VL Plank​ võrdlustabel

Cedral Lap (Classic) ja Hardie Plank võrdlustabel

Kokkuvõte

Kiudtsement voodrilaudade soetamisel teete väärt investeeringu olenemata sellest, kas otsustate CEDRAL või James Hardie kiudtsement voodrilaudade kasuks. Kiudtsement on puitvoodrist vastupidavam ning ei vaja järjepidevat hooldust, et hoone fassaadi esteetilisus aastate jooksul säiliks. Kuid oluline on märkida, et James Hardie puhul on soetusmaksumus rahakotisõbralikum ning täieliku meelerahu saavutab pikem garantiiperiood.

Ostukorv